Maseczki antysmogowe ochronią płuca przed smogiem

W dużych polskich miastach coraz częściej pojawia się problem smogu. Szczególnie w miesiącach zimowych stężenie zanieczyszczeń jest tak duże, że grozi to poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi dla płuc. Na taką okoliczność warto zaopatrzyć się w specjalne maseczki, które uchronią przed smogiem. Są one już dostępnie powszechnie w sklepach, zwłaszcza internetowych.

Maseczki antysmogowe dla ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza

W ostatnich latach nasilił się problem smogu w dużych polskich miastach. Szczególnie dotknięty jest nim Kraków, ale i w innych, na przykład górnośląskich miastach problem też występuje. Generalnie, polskie powietrze w miastach nie należy do najlepszych i jest najgorsze w Europie. Występowaniu smogu sprzyja ukształtowanie terenu i położenie miast w zagłębieniu oraz pogoda, szczególnie niskie temperatury i brak wiatru. Ratunkiem w takiej sytuacji jest założenie maseczki antysmogowej.

Maseczki antysmogowe chronią nie tylko przed smogiem

Noszenie maseczek chroni płuca przed wszelkimi innymi zanieczyszczeniami, zarówno pochodzącymi z fabryk, jak i samochodów. Często maseczki antysmogowe noszone są przez osoby, które w wyniku chorób mają nadwrażliwe płuca. Także alergikom się one przydają w okresach, gdy nasilenie pylenia jest tak duże, że nie mogą oni wychodzić z domu. Wówczas antysmogowe maseczki umożliwiają im w miarę normalne funkcjonowanie w okresie wczesnowiosennym.