Lakier do włosów nie tylko do utrwalenia

Stosowanie lakieru do włosów ma na celu przede wszystkim utrwalenie fryzury, zdyscyplinowanie włosów, utrzymanie objętości czy uniknięcie puszenia się pasm pod wpływem na przykład wilgoci. Jednak od współczesnych lakierów można wymagać znacznie więcej, wystarczy tylko wiedzieć, jakie kosmetyki wybierać, a przede wszystkim – jakie są dostępne na rynku. Ich wariantów jest bowiem więcej niż może się wydawać.

Lakier do włosów chroniący włosy

Choć może się wydawać, że stosowanie lakieru do włosów może im bardziej zaszkodzić niż pomóc, nie jest to prawda. Wprawdzie takie produkty prawie zawsze w mniejszym bądź większym stopniu wysuszają włosy i nie da się tego przeskoczyć, ale mogą też realnie włosom pomagać. Lakiery ochronne, wyposażone w filtr UV, nie są wcale rzadkością. Zdecydowanie warto je wybierać gdy wyjeżdża się na przykład na letni urlop czy też zimą na narty – zawsze wtedy, gdy włosy są narażone na ostre słońce. Nie wpływa ono na nie dobrze, a lakier z filtrem UV może znacznie ten wpływ zmniejszyć.

Ochrona włosów farbowanych

Jeszcze częściej spotykane są lakiery chroniące kolor włosów farbowanych. Zdecydowanie warto je wybierać – kobiety chcące zachować żywość i blask swego koloru czy też po prostu zminimalizować częstotliwość farbowań (co jest zawsze bardzo korzystne dla włosów) powinny sięgać po wszelkie produkty mające takie działanie. Jeśli przy tym lakieru używa się często, tym bardziej jego stosowanie będzie miało znaczenie.

Lakiery nabłyszczające

Nawet zwyczajny lakier jest w stanie w pewnym stopniu nabłyszczyć włosy, ale jeśli wybierze się preparat typowo nabłyszczający, efekt z całą pewnością będzie zachwycający. Lakiery takie tworzą na powierzchni włosów błyszczącą powłokę, pięknie odbijającą światło, która przy tym wcale nie musi oznaczać przetłuszczenia pasm.

Żródło – trena.pl