odstraszacz kotów

Najlepsze odstraszacze kotów

Koty to stworzenia niesforne. Domowe mogą znaczyć teren w domu, bądź drapać, a co za tym idzie – niszczyć przedmioty, takie jak sofy lub meble. Obce z kolei bardzo często wchodzą do ogrodu, niszczą kwiatki lub znaczą teren moczem, który ma bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach.

Na pomoc w takich wypadkach przychodzą specjalne odstraszacze kotów, które sprawiają, że wspomniane stworzenia unikają danych miejsc i uczą się, że pewne zachowanie jest niedozwolone.

Jak wybrać odstraszacz kotów?

Przede wszystkim odstraszacz kotów występuje w różnych formach. Obecnie najbardziej popularne jest urządzenie wytwarzające ultradźwięki, które są niesłyszalne dla ludzkiego ucha, ale dla kotów działa drażniąco. Niektóre z nich można więc stosować zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych.

Innym odstraszaczem jest spray, który charakteryzuje się sporą skutecznością. Zapachem drażni kocie nozdrza oraz sprawia, że drapie wspomniane stworzenia w gardle. Doskonale nadają się między innymi do rozpylenia nad kanapą lub meblami, które niszczy kot. Dla ludzi jednak zapach jest przyjemny. Zdarza się jednak, że małe koty szybko uodparniają się na działanie tego produktu, w związku z czym ten po czasie przestaje być skuteczny.

Granulki z kolei świetnie nadają się do stosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz. Wystarczy położyć je w odpowiednich miejscach, na przykład pod drzewami, a te wyzwolą nieprzyjemny dla zwierzaka zapach.