naszyjniki pozłacane

Dopasowane do urody naszyjniki pozłacane

Przy wybieraniu biżuterii nie można zapominać o dopasowaniu jej do sylwetki. Znaczenie ma również kształt twarzy, szczególnie przy wybieraniu naszyjników.

Kształt twarzy będzie wpływał na to, jak naszyjniki srebrne o różnej wielkości czy zdobnictwie będą się prezentowały. Warto brać pod uwagę, że:

  • przy owalnej twarzy można wybierać niemal każdą długość naszyjniki srebrne
  • przy podłużnej twarzy warto decydować się na krótsze modele naszyjników
  • kobiety o okrągłym obliczu korzystnie wyglądają w krótkich naszyjników ściśle przylegających do szyi.

Wzrost przy wybieraniu naszyjników

Jeśli naszyjniki pozłacane mają być odpowiednio widoczne, a jednocześnie nie przytłaczać sylwetki wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na modele o dopasowanej do wzrostu długości. Wpływa to między innymi na to, gdzie łańcuszek powinien się kończyć. Wyższe osoby mogą korzystają z oferty naszyjników pozłacanych o różnej długości. Natomiast niskie kobiety powinny przede wszystkim decydować się na dłuższe naszyjniki, czyli w okolicach sześćdziesięciu centymetrów.

Uniwersalna długość naszyjnika

Za uniwersalną długość naszyjników uznawana jest ta w okolicach czterdzieści dwa, pięć centymetrów. Jeśli chce się postawić na krótsze wersje wówczas trzeba brać pod uwagę, że pasują one do kreacji, gdzie obojczyki są wyeksponowane. Natomiast dłuższe naszyjniki, czyli powyżej pięćdziesięciu centymetrów to rozwiązanie, które sprawdzi się między innymi przy formalnych strojach. Odpowiednio wybrany naszyjnik o takiej długości może również być z powodzeniem wykorzystywany przy codziennych stylizacjach.