Protezy penisa na zaburzenia erekcji

Proteza prącia to kolejna opcja leczenia dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Urządzenia te są plastyczne (giętkie) lub nadmuchiwane. Najprostszy typ protezy składa się z pary plastycznych prętów chirurgicznie wszczepionych w komorach erekcji penisa. W przypadku tego typu implantu penis jest zawsze półsztywny i wystarczy go podnieść lub ustawić w pozycji wyprostowanej, aby zainicjować seks.

Ten rodzaj implantu jest dobrym wyborem dla mężczyzn z uszkodzeniami rdzenia kręgowego i / lub ograniczoną siłą ręki. Obecnie wielu mężczyzn wybiera hydrauliczną, nadmuchiwaną protezę, która pozwala im na szybki montaż, dodatkowo jest łatwiej ją ukryć. Jest także bardziej naturalny.
Implant prącia jest zwykle stosowany, gdy istnieje wyraźna medyczna przyczyna zaburzeń erekcji i gdy jest mało prawdopodobne, że problem ustąpi lub poprawi się naturalnie lub przy innych zabiegach medycznych. Czasami proteza prącia jest wszczepiana podczas operacji w celu rekonstrukcji prącia, gdy bliznowacenie spowodowało zakrzywienie erekcji (choroba Peyroniego ).

Czy proteza jest zauważalna?

Podczas gdy mężczyźni, którzy przeszli operację protezy penisa mogą zobaczyć niewielką bliznę chirurgiczną, w której dno penisa styka się z workiem moszny lub w dolnej części brzucha tuż nad penisem, inni ludzie prawdopodobnie nie będą w stanie stwierdzić, że mężczyzna ma nadmuchiwaną protezę prącia. Większość mężczyzn mogła by być zakłopotana w sytuacji gdy będzie znajdować się, na przykład w szatni lub publicznej toalecie.

Jaki jest seks z protezą penisa?

Kiedy penis jest napompowany, proteza sprawia, że ​​penis jest sztywny i gruby, podobnie jak naturalna erekcja. Większość mężczyzn ocenia erekcję, jako krótszą niż normalna, jednak nowsze modele mają cylindry, które mogą zwiększyć długość, grubość i sztywność penisa.